Rendhagyó előadás szem és fültanúi lehettek azok az érdeklődők, akik április 11-én, a Magyar Költészet Napján betértek az Orosházi Justh Zsigmond Városi Könyvtárba.
Az est egy ember életének egy szeletét, - melyre sokan nem lennének büszkék - a börtönben eltöltött időt mutatta be. Bakonyi Péter költő és író közel négy évet töltött el a börtön falain belül.
Ez alatt az idő alatt egy más emberré vált. A kultúra és a költészet segítségével egészen más értelmet kapott élete. Az áristom falai között négyszáznál is több vers, egy dokumentumregény, egy életregény, hatvanként novella, egy teológiai tanulmány és hat színpadi mű hagyta el tollát. 2013-ban a Börtönszínházak Országos találkozóján elnyerte a legjobb forgatókönyvért járó különdíjat Pogány Judit Kossuth-díjas színművész által elnökölt zsűritől.
Az előadói esten közreműködőként nem kisebb személy elevenítette meg a prózákat és verseket az íróval együtt, mint Márton András Jászai-díjas színművész.
A fogvatartottból lett író elmondta, hogy igazából a rácsok fogságában alapozta meg új életét. Kiemelte, szabadulása után először kilátástalannak látszó életében meghatározó támpontja volt a pártfogói felügyelet, amelynek fontos szerepe volt abban, hogy önbecsülése visszanyerje régi mivoltát.
Az est interaktív beszélgetéssel ért véget, ahol a közönség kérdései egyaránt irányultak a négy mérföldkőnek számító évet megelőző időszakra, a börtönben eltöltött végtelennek tűnő időre, valamint a szabadulását követő életére.