14 és fél kiló halat fogtak a tököli nyugdíjas horgászok szeptember 26-án a Maty-éri Szegedi Olimpiai Központ kajak-kenu evezőpályán. A XIX. Lovas Bálint Emlék Horgászversenyre, amelyet a tavalyi győztes, a Szegedi Fegyház és Börtön rendezett, huszonhét csapat nevezett az ország büntetés-végrehajtási intézeteiből.

A rendezvény szervezője, Madarász László bv. őrnagy elmondta, hogy a csapatok úszós és fenekezős módszerrel horgásztak a tavon, amelyben pontyok, kárászok és törpeharcsák akadtak horogra. A nap legsúlyosabb hala egy 2750 grammos ponyt volt.

Bozó Bea
A verseny végén Törzsök Tibor bv. ezredes, a Szegedi Fegyház és Börtön parancsnokhelyettese adta át az első három helyezett csapatnak és egyéni versenyzőnek a vándorserleget és az érmet.

Bozó Bea

Az első helyezést a tököli bv. intézet, második helyezést az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet, harmadik helyzést a Sopronkőhidai Fegyház és Börtön érte el. Egyéniben a versenyt a Szegedi Fegyház és Börtön körletfelügyelője nyerte. A verseny névadója, egy tragikus tűzesetben, fiatalon elhunyt Lovas Bálint tököli fegyőr igazi sporthorgász volt, tizenkilenc éve, akkori kollégái indították útjára a róla elnevezett versenyt, amelynek helyszíne jövőre, a kerek évfordulón ismét Tököl lesz.