Vajon hányan ismerik a farsang szó jelentését vagy azt, hogy milyen szokások kapcsolódnak hozzá? A tököli Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézete lehetőséget biztosított arra, hogy a jelentkező fogvatartottak megcsillogtassák tehetségüket, tudásukat ezen tárgykörben társaik, valamint a zsűri tagjai előtt.

A farsang a vízkereszttől (január 6.) hamvazószerdáig, a nagyböjt kezdetéig tartó időszak elnevezése, amelyet hagyományosan a vidám lakomák, bálok, mulatságok, népünnepélyek jellemeznek. A farsang jellegzetessége, hogy a keresztény liturgikus naptárban nem kötődik hozzá jelentős vallási ünnep, alapvetően a gazdag néphagyományokra épül.

Forrás: Fk. Bv. Int. Tököl

 

Farsangi Ki Mit Tud-ot rendeztek február 25-én Tökölön, a Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézetében, 70 fő fiatal- és nagykorú fogvatartott  részvételével. A fogvatartottak a rendezvényen megismerték a farsang történetét, az ehhez az ünnepkörhöz kapcsolódó jeles napokat és népszokásokat.

Forrás: Fk. Bv. Int. Tököl

 

 

 

A jelentkezők különböző kategóriákban indultak. A palettán vers, zenei produkció, diszkó- és autentikus roma tánc, ének kategória, valamint rajz verseny is szerepelt. Minden kategóriában díjazták az első három helyezettet. A zsűriben egy fő fogvatartott is helyet foglalt, valamint a narrátor szerepét is fogvatartott töltötte be.
A verseny egyúttal jó alapul szolgált a tehetséges fogvatartottak kiszűrésére az induló intézeti zenekar tagjai sorába.
Forrás: Fk. Bv. Int. Tököl

 

 

A helyezettek oklevél- és tárgyjutalomban, valamint nevelői dicséretben részesültek. A jó hangulatú farsangi műsort egy közös záróénekkel, a Quimby együttes slágerével, a Most múlik pontosan… dallamaival zárták a résztvevők