Nagy várakozás és előkészületek után 80 fogvatartott lehetett részese annak az ünnepi szentmisének, amelyet Dr. Székely János szombathelyi megyéspüspök mutatott be a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet színháztermében 2017. december 25-én, Karácsony első napján.

Az ünnepi szentmisén az előzetes letartóztatásban lévők, valamint a jogerősen elítélt női és férfi fogvatartottak egyaránt részt vehettek.

Forrás: Szombathelyi OBVI

A misére történő lelki felkészítést dr. Stift Zoltán Angelico atya, börtönlelkész végezte. Azon fogvatartottak, akik áldozni kívántak, a szentgyónásukat előre elvégezhették.

Forrás: Szombathelyi OBVI

A főpásztor szentbeszédében hangsúlyozta, hogy mindannyian tanulhatunk a jászolban fekvő, szelíd Jézustól. "Karácsonykor azt csodáljuk, hogy az Isten szeretetből önmagát ajándékozta nekünk olyan módon, hogy az minden emberi várakozást felülmúlt. A be nem fogadott, szegény, gyermek Jézus mindnyájunkat szeretetre hív a börtön falain kívül és azon belül is."

Forrás: Szombathelyi OBVI
 
A püspök úr kiemelte, hogy akár egyetlen jó szóval is lehet gyakorolni a szeretetet, amiként akár egyetlen bántó szóval is súlyosan véthetünk a szeretet ellen, olykor szinte gyógyíthatatlan sebet ütve felebarátunk lelkén. 

Forrás: Szombathelyi OBVI

A fogvatartottak a karácsonyi liturgiába hagyományos egyházi énekekkel kapcsolódtak be. A szentmisét felvételről a Mária Rádió Savaria hallgatói is meghallgathatták.
A szentmisét követően dr. Székely János püspök egy-egy rózsafüzért ajándékozott a résztvevőknek.

Forrás: Szombathelyi OBVI

A fogvatartottak számára kivételes élményt, ajándékot jelent, ha szentmisén vehetnek részt, főleg, ha ilyen előkelő egyházi méltóság tiszteli meg őket jelenlétével és buzdítja őket a jóra, a megbocsátásra, a kitartásra és türelemre. A hit, az olvasmányok, a közösségi élmény mindenképpen növeli a fogvatartottak önbecsülését, annak tudatát, hogy fontosak és érdemes a jóra törekedniük. Az önbecsülés növekedése pedig segíti a büntetés-végrehajtás egyik legfontosabb célját; a szabadulás utáni társadalomba való visszavezetés, a beilleszkedés sikerét.

Forrás: Szombathelyi OBVI