Regionális sakkmérkőzés helyszíne volt 2018. február első napján a Szegedi Fegyház és Börtön Törökfalvi Török Kálmán terme. A megmérettetésen a házigazdákkal együtt öt intézet – Gyula, Kalocsa, Állampuszta és Szolnok – legjobb versenyzői ültek asztalhoz.

Bozó Bea SZFB

Bartos Ferenc a verseny bírája, a Csongrád Megyei Sakkszövetség elnöke, a mérkőzés kezdetén arról tájékoztatta a csapatokat, hogy az első fordulóban kétszer 15 percet játszanak, végül a körmérkőzések eredményei döntenek a versenyről.

A délelőtt folyamán nyugodtan, elmélyülten zajlott a gondolatok viadala. Dél körül nagyon szoros versenyben Kalocsával, a szegediek nyertek, így a Csillagbörtön csapata jutott tovább az országos versenyre, amely Budapesten lesz a regionális vetélkedők győzteseinek február 14-én.