A Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács által kiírt, a "Bűnmegelőzési projektek 2015. évi megvalósítására" meghirdetett pályázaton több mint kétmillió forintot nyert a Kalocsai Fegyház és Börtön.

A "KÉSZ! - KÉpzésekkel a SZabadulásért. Bűnmegelőzési program a Kalocsai Fegyház és Börtönben" című pályázatot a Váltó-sáv Alapítvánnyal és a Magyar Bűnmegelőzési és Börtönmissziós Alapítvánnyal közösen valósítja meg az intézet.
Indul biblioterápia képzés nőknek, amely jórészt a Boldizsár Ildikó-féle biblioterápiás módszerre épül, felhasználva természetesen a Váltó-sáv Alapítvány munkatársai által kifejlesztett játék-, művészet- és írásterápia módszereit is.
A digitális kompetenciafejlesztés kurzus célja, hogy a résztvevő otthonosabban mozogjon a virtuális környezetben, tudja önállóan használni a számítógépet és megismerkedjen a leggyakrabban használt programokkal.
A kommunikációs és önismereti program alapcélja a kommunikációs és önismereti kompetenciák fejlesztése/fejlődése, amely nagyon fontos a munkaerő-piaci elhelyezkedés szempontjából (is).

Forrás: Kalocsai Fegyház és Börtön

Indítunk Zákeus-programot is, amely alapja a helyreállító igazságszolgáltatás modellje, az igazságszolgáltatás biblikus modellje (Lk 9, 10.). Ennek alapja egy olyan filozófia, amely a megtorlás helyett a helyreállítást helyezi előtérbe.
Ezen kívül jóvátételi programokat is szervezünk a Kalocsai Fegyház és Börtön, valamint a Magyar Bűnmegelőzési és Börtönmissziós Alapítvány kezdeményezésére.

Pályázatunk a fogvatartottak képzése mellett a személyi állományi tagok tudásbővítését is feladatául tűzte ki, ezért lesz a büntetés-végrehajtási intézetben tevékenykedő szakembereknek továbbképzés, tudásbővítés, meghívott szakemberekkel történő interaktív előadás és témafeldolgozás.
Előadónk lesz Dr. Tóth Herta: Családon belüli erőszak és bűnelkövetés témában. Dr. Hegedüs Judit: Segítő munka/lelki egészség a büntetés-végrehajtásban – a személyi állomány támogatásának lehetőségei előadásával. Toma Andrea: Testi egészség – lelki egészség (népbetegségek, szűrések, lehetőségek). Márton Andrea: Drogprevenció és kezelés lehetőségei. Katona Csilla: A helyreállító igazságszolgáltatás (lehetőségek, tapasztalatok, eredmények). Mészáros Mercedes: Civilek a büntetés-végrehajtásban.
A nyertes pályázat által lehetőségünk van arra, hogy a személyi állomány tagjainak és a fogvatartottaknak is gyarapodhasson tudásuk.