Június 20-án, ünnepélyes keretek közötti katonai esküvőn családja, barátai, és kollégái körében mondta ki az igent Vén Krisztián felügyelő.

A bv-s hivatás tényleg hivatás, életpálya, átszövi a benne dolgozók mindennapjait. Nem egy hétfőtől péntekig, 8-tól 16 óráig tartó munka. A felügyelők mindennapjait ugyanis a 12 órás szolgálatok, az állandó készenlét, a szolgálatszervezés teszi ki. Bármelyik nap adódhat olyan esemény, mely átírja az aznapi terveket, a másnapot, akár az egész hetet. Aki itt dolgozik ezzel tisztában van, így szervezi az életét. Hivatássá válik, ami a magánéletből is jelentős részt követel magának. Ez rendben is van így, hiszen ez a rendvédelmi szakma velejárója, lényege. Speciális lehetőségeket ad, és speciális követelményeket támaszt.
Előfordul időnként olyan eset is, amikor az ember saját maga vonja bele az életébe az átlagosnál jobban az intézetet. Önként, büszkén arra, hogy itt dolgozik, különlegesnek érezve a hivatását, és úgy gondolva, hogy élete legszebb napja nem teljes, ha azon nem jelenik meg a katonai egyenruha és a vele járó külsőségek.

Forrás: Gál Zoltán /Puszta fotó/
Egyedivé, vagy különlegessé sok minden tehet egy esküvőt. A helyszín, a dekoráció, a ruha mind-mind érdekes hátteret biztosíthat az esküvőnek. Mégis, aki jelen volt már egyenruhás esküvőn, talán elmondhatja, hogy kevés dolog van, amely olyan látványossá és tiszteletre méltóvá tesz egy szertartást, mint a katonai esküvők hagyományai. A díszsorfal, a kardalagút  egyedivé varázsolják az eseményeket, és a kollégák tiszteletadásának is szép példája.

Forrás: Gál Zoltán /Puszta fotó/

Vén Krisztián főtörzsőrmester 8 éve dolgozik intézetünkben biztonsági felügyelői beosztásban. Június 20-án, élete egyik legfontosabb napján örök hűséget fogadott párjának, a kalocsai római katolikus templomban. Az esküvő ünnepélyességét emelte, hogy kollégáink egyenruhában, katonai tiszteletadással, karddal sorakoztak az ifjú pár elé, s ők ott vonultak végig az egyenruhás bajtársak díszsorfala között a boldogító igen kimondása után.

Forrás: Gál Zoltán /Puszta fotó/

Persze ez csak így első hallásra ilyen egyszerű. Hónapokkal korábban elkezdődött a szervezés, a kollégák szolgálata, a kardok kikérése a központi anyagraktárból, az alaki gyakorlás. A vezénylő tiszt Krisztián "főnöke", Kothencz Jenő bv. őrnagy, biztonsági osztályvezető volt. Ő tanította be a többieket a szabályszerű mozdulatokra, a kardok fogására. Elmondása szerint, többször vett már részt ilyen szertartáson, de ez még a feladatot végrehajtó kollégáknak is mindig megható pillanat. A díszkíséret és a díszőrség az ifjú pár, a kolléga iránti tiszteletet és megbecsülést, továbbá a testülethez való tartozást és a bajtársiasság érzését fejezi ki.

Forrás: Gál Zoltán /Puszta fotó/

Reméljük sikerült különlegessé tenni az esküvőt, mely a jelenlévőknek is örök emlék marad.


Sok boldogságot kívánunk az ifjú párnak!