Magyarország első és egyetlen Hetedhét Játékvárosában segédkeztek a Békés Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet fogvatartottai
2009-ben Ditzingen városából érkezett 8-12 éves gyermekek táborozását lehetővé tevő ötlet született meg néhány fiatal diák és pedagógus fejében, amely a mai napra igen komoly logisztikát igénylő, több mint kétszáz embert megmozgató eseménnyé nőtte ki magát Gyula városában. Az ötlet nem mindennapi, vagyis a szervezők várost alkotnak a városban. Minden évben egy meghatározott téma köré szervezik az eseményt, 2016 témája Ázsia és az, ami ezzel a névvel, fogalommal összeforrt. A logisztika igen fontos háttere a két hétig tartó tábornak, melyben a gyulai börtön fogvatartottai is szerepet vállaltak. A nyitónap előtti hétvégén öt elítélt jóvátételi program keretein belül sátrakat épített, rendezte a különböző munkaállomások kellékeit, valamint a szülői transzfer helyszínét alakította ki. A tábor egyébként "szülőmentes" övezet, vagyis a hozzátartozók csak és kizárólag a hét meghatározott napján, meghatározott időben látogathatják a gyermekeiket, illetve reggel az arra kijelölt helyen búcsúzhatnak el tőlük, délután pedig ugyanott várják őket.
Az egyik civil segítő, hogy neki mit jelent az, hogy fogatartottak is segítik az előkészületeket, elmondta, számára nem az a fontos, kik ők, hanem az, hogy segítő szándékkal jöttek és a gyermekekért tesznek.
Az egyik fogvatartott elmondta, hogy az ilyen programok számukra nagyon fontosak, mert segítia visszailleszkedésüket, és csökkenti az előítéleteket.