2015. május 28-án rendezték a IV. "Büntetés-végrehajtás Hivatás Mestere" országos vetélkedő regionális döntőjét az I. számú versenyrégióban, ahol intézetünk mellett a tiszalöki, az egri, a nyíregyházi és a miskolci intézet állománya mérhette össze tudását.

A Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben megrendezett verseny olyan, kétévente ismétlődő szakmai vetélkedő a büntetés-végrehajtási szervezet életében, ahol az elméleti és gyakorlati készségek, jártasságok mellett az új módszerek bemutatásán is hangsúly van.

Fotó: Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet

Az Országos Szakmai Vetélkedő regionális döntőiben hat, a régióba sorsolt bv. szerv között zajlott a megmérettetés, ahol minden intézet 6 fős csapatot indított. A csapatok tagjai különböző szakterületek tudását képviselték, amiben ismereteikkel és jártasságukkal már elismerést vívtak ki, így mind az elméleti, mind a gyakorlati feladatokat közösen tudták megoldani. A tagok között volt: biztonsági tiszt, reintegrációs tiszt, nyilvántartási, biztonsági, büntetés-végrehajtási  előadó és egy foglalkoztatási felügyelő is.

Fotó: Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet

Idén az 50 kérdésből álló elméleti rész mellett 3 gyakorlati feladatot kellett megoldani, melyeket zsűri értékelt, akik ugyanakkor az egységes megjelenést, felszerelést is pontozták. A zsűri a törvényszék, az ügyészség és a büntetés-végrehajtás képviselőiből állt össze. A gyakorlati feladatok között fegyver összeszerelés, és feltételezett előállítási szituáció is szerepelt.

Fotó: Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet

A két szervezet között szoros és sikeres az együttműködés - emelte ki záróbeszédében Dr. Nyakó Zsuzsanna, a Nyíregyházi Törvényszék elnöke. Kifejtette, hogy a szakmai együttműködés azért nélkülözhetetlen, mert a törvényszék által kiszabott ítéleteket és kényszerintézkedéseket a büntetés-végrehajtásnak kötelessége végrehajtani, valamint a vetélkedőn bepillantást lehetett nyerni azokba az ismeretekbe és jártasságokba, amelyek a hétköznapokban ismeretlenek, viszont széleskörűen jellemzik a szervezet munkáját.

 

A régió győztese 2015-ben a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet csapata lett.
II. helyezést a Heves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet,
III. helyezést a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön érte el.

Fotó: Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet