2017. május 3-án kezdődtek meg a skanzen felújítási munkái 9 fő elítélt segítségével. A munkát jóvátételi program keretén belül végzik, és várhatóan két hétig tart.
A Göcseji Falumúzeum – skanzen – az első szabadtéri múzeum Magyarországon, amely 1968-ban nyílt meg. A falumúzeum Zalaegerszeg központjától nem messze, a Zala folyó egyik holtága mellett terül el. A göcseji népi építkezés jeles példáit az eredeti helyén hagyott Hencz-féle vízimalom köré építették fel olyan elrendezésben, mintha egy 19. századbeli göcseji falu lenne: parasztházakkal, gazdasági épületekkel, templommal, kovácsműhellyel és malommal. Ennek a hagyományos életformának az utolsó emlékeit sikerült átmenteni az utókornak a múzeum megalapításával és továbbfejlesztésével.
A falumúzeumban az idén nagyszabású projekt kezdődik, amelynek előkészítő munkáihoz jóvátétel keretén belül az intézetben lévő elítéltek is hozzájárulnak. Elsősorban terepet rendeznek, bozótot irtanak és a régi építési törmelékektől tisztítják meg a területet.
E gyümölcsöző együttműködés jó a skanzennek is, hisz elősegítjük a gyorsabb, hatékonyabb munkát, illetve jó az elítélteknek is, hiszen kiszabadulva a börtön falai közül más terepen is megmutathatják képességeiket.