Az intézet 90 millió Ft-ot nyert a Környezet és Energia Operatív Program KEOP-2014-4.10.0/K. Fotovoltaikus rendszerek kialakítása központi költségvetési szervek részére című pályázaton. A közelmúltban átadtuk a munkaterületet a kivitelezőnek, és már javában folynak a munkálatok, amelyek várhatóan őszre befejeződnek.
Az Európai Parlament és Tanács RED irányelve alapján hazánkban 2020-ra a megújuló energiaforrások részaránya legalább a 13 %-ot el kell, hogy érje a bruttó végső energiafogyasztásra vetítve. A Megújuló Energia Hasznosítási Cselekvési Tervünkben [2010-2020] a kormány olyan intézkedéseket vázolt fel, melyek ennél magasabb, 14,65 %-os részesedés elérését is lehetővé teszik. Ez a megújuló energiaforrások nagyobb arányú felhasználására ösztönöz, valamint hozzájárulv a zöldgazdaság fejlesztéséhez is. Jelen pályázati felhívás kiemelt célkitűzése volt – összhangban a hazai és EU stratégiával –, hogy ösztönözze a decentralizált, környezetbarát megújuló energiaforrást hasznosító rendszerek elterjedését; és vissza nem térítendő támogatás formájában támogatja a sziget üzemű, és a hálózatra csatlakozó napelemes rendszerek épületek energia-felhasználásához kapcsolódó kiépítését.
Intézetünk még a tavalyi évben pályázott és nyert, de a kezdeti tervezett összegnél kevesebbet ítélt meg a minisztérium. Emiatt hosszas egyeztetések következtek a költségek csökkentése, és az önrész növelése érdekében. Végül is sikerült a támogatásra szánt összeggel összhangba hozni a kiviteli terveket, és az önrészt. A támogatási összeg csökkentését követően a BvOP is segítséget nyújtott az önrész biztosításához. Sajnos az újabb engedélyezések, tervmódosítások miatt a kezdeti határidőt nem lehetett tartani, így sok más módosítás mellett a megvalósítás ideje is változott. A támogatás összege 90.855.030. Ft, az önrész 19.382.406. Ft.
Az "Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet Naperőműve" című pályázat befejezésének határideje szeptember 30. A tervben az intézet területén közvetlen villamos energiát termelő napelemek telepítése és hálózatra kapcsolása szerepel. A két objektumban a konyhaépületre, illetve az állampusztai D körletre telepítik a napelemeket, amelyek jelentős mértékben csökkentik a fogyasztás költségeit, így rövid időn belül megtérül majd a beruházás.