A Heves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet három pályázattal indult a tavaly ősszel meghirdetett 3 Jó Cselekedet versenyen, amelynek 2015. január 22-én megrendezett díjátadó gáláján a Börtön a Városért program a „Legzöldebb jó cselekedet” kategóriában első helyezést ért el.
Manapság egyre fontosabb a társadalmi felelősségvállalás, azonban sokszor a végrehajtott programok nem kapnak kellő visszhangot, és sem sikerül megfelelően kommunikálni azok eredményeit. Az idén első alkalommal megrendezett, 3 Jó Cselekedet elnevezésű versenyt szervező GAP Média Kft. legfőbb célja az volt, hogy az arra érdemes ügyek megkapják az őket megillető nyilvánosságot és elismerést, inspirálva más vállalatokat is a jó példa követésére. A versenyre több mint 50 pályázat érkezett, s neves szakmai zsűri választotta ki a győzteseket összesen nyolc kategóriában.
A díjra nevezni lehetett. A pályázatban részletesen le kellett írni, hogy a jelentkező cég, vagy civil szervezet milyen jó cselekedeteket hajtott végre, miért ezeket választották, és hogyan hatott a munkavállalókra a jótékonykodás. A pályázatok közül öt kategóriában hirdették ki a zsűri által három legjobbnak ítélt jó cselekedetet, illetve három különdíjat is kiosztottak.
- A legzöldebb jó cselekedet: Heves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet: Börtön a Városért Program
- A legkreatívabb jó cselekedet: Magyar Telekom Nyrt.: Szépmű Projekt
- A legemberibb jó cselekedet: Nyírségi Hospice Alapítvány: Egy nehéz sorsú család megsegítése
- A legmeghatóbb jó cselekedet: Nyírségi Hospice Alapítvány: Beteg gyerekek kórházi látogatása
- A legnagyvonalúbb jó cselekedet: Vodafone Magyarország Zrt.: Hordozható Mobilhálózat fejlesztése
Zsűritagok:
Bauer Éva (ügyvezető, MediaCity Kft.),
Dr. Göndöcs Zsigmond (a Magyar Vöröskereszt elnöke),
Kerekes Sándor (a KÖVET Egyesület elnöke, egyetemi tanár),
Kőszegi András (ügyvezető igazgató, BrandTrend),
Sós Erik (marketing vezető, Profession.hu),
Szollár Domokos (kommunikációs igazgató, MOL Magyarország)
A Heves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet Börtön a Városért programjának célja, hogy a fogvatartottakat felelősségvállalásra ösztönözzék, és szabadulásukat követően hasznos állampolgárai legyenek a társadalomnak. 2014. évben 7 alkalommal valósítottuk meg programunkat, mely során a résztvevő fogvatartottak felszámoltak illegális szemétlerakót, parkokat gondoztak idegenforgalmi szempontból kiemelt közterületeken, és a téli hó eltakarításából is kivették a részüket. A legmeghatóbb eset az volt, amikor a Berva-völgyi Idősek Otthonának parkját szépíthették meg a fogvatartottak.
A legzöldebb jó cselekedet kategóriában a második helyen a Vodafone - Belső Főállású Angyal kezdeményezése végzett. Harmadiknak a Budapest Bank által szervezett Törődés Napját választotta a zsűri.