A Büntetés-végrehajtási Szervezet és a Börtönlelkészi Szolgálat együttműködésének eredményeként – a Református Missziói Központ és a Baptista Szeretetszolgálat támogatásával – június 30. és július 5. között ismét sor kerülhetett a fogvatartottak családi kapcsolaterősítő táborára a Velencei-tó mellett.

A program pozitív hatásának köszönhetően már többéves hagyományra tekint vissza. Az idei táborozáson a Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézetből és  a Budapesti Fegyház és Börtönből vettek részt fogvatartottak családtagjaikkal.

A fogvatartottak reintegrációja szempontjából meghatározó kérdés, hogy volt-e családjuk börtönbe kerülésük előtt, illetve, hogy megmarad-e a családjuk a szabadságvesztés letöltésének végéig, és visszafogadják-e őket? Ha valakinek szétesik a családja, míg ő a büntetését tölti, nem lesz hova és kihez kijönnie, akkor teljesen talajtalanná válik. Ez nagyon megnehezíti a talpraállást, ezért lényeges a családi kapcsolatok megőrzése és erősítése a szabadságvesztés végrehajtása során. Ebben rejlik a most lezárult tábor jelentősége, mely kitűnő alkalmat teremtett a kapcsolatok erősítésére.  

A baracskai és budapesti bv. intézetből résztvevő fogvatartottak az elmúlt héten Jónás próféta története alapján gondolhatták végig, és értékelhették át saját életüket:
1) Isten szól, de én a magam feje után megyek... és ennek következményei...
2) Amikor a többiek "beáldoznak"...
3) A nyomorúság és a szenvedés, mint Istenhez vezető út...
4) Az Istennek való engedelmesség, és áldásai...
5) A kegyelmet nyert ember kegyetlensége...

Forrás: KDOBVI


Forrás: KDOBVI

 

 

Délelőttönként a résztvevő gyermekekkel kézműves foglalkozásokon vette át a bibliai történetet Szénási Jonathan Sándor, a Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet baracskai lelkipásztora.

 Forrás: KDOBVI

 

 

Esténként felváltva tartottak családi esti áhítatot L. Molnár István lelkipásztorral, a Budapesti Fegyház és Börtön börtönlelkészével.
A lelkészek a foglalkozásokon a bibliai szereplők magatartását, példáját alapul véve, előnyös és előnytelen tulajdonságokról beszélgettek a résztvevőkkel, rávilágítva azokra, amelyek hosszú távon a belső békességet és a jövőt jelentik.

A foglalkozások közötti családi szabadprogramok lehetőséget adtak arra, hogy a szülők felszabadultan játszhassanak gyermekeikkel, komoly érzelmi élményt, és ezzel lelki erőt adva nekik.

Forrás: KDOBVI

 

 

A tábort meglátogatta Baráth János bv. alezredes, a Budapesti Fegyház és Börtön parancsnokhelyettese, aki elbeszélgetett a fogvatartottakkal és családjaikkal. Nagyra értékelte a családi kapcsolaterősítő tábor gondolatát, és a börtönlelkészeket szolgálatuk legmesszebbmenő támogatásáról biztosította.

 

 

 

A rendezvény bizonyítja a büntetés-végrehajtási szervezet nyitottságát, valamint elismeri a börtönlelkészi szolgálatban résztvevő egyházak és a börtönmissziós szervezetek munkájának hasznosságát és fontosságát.