A Magyar Börtönügyi Társaság Humán Szekciója immár második alkalommal tanácskozott Kecskeméten.

Az ülésen elsőként képviseltette magát a büntetés-végrehajtás egészségügyi szakterülete, mivel a megbeszélendő témák a személyi állományra fókuszáltak így a személyi állomány képzésének változása mellett a stressz és a kiégés, mint egészséget veszélyeztető és feladatellátást gátló tényezők szerepeltek. A témák szép számmal vonzották az érdeklődőket, a konferencián 39 fő vett részt.

Foto: BKKM Bv. Intézet

A személyi állomány képzésnek 2016. januárjában bekövetkező változásairól Herbszt Krisztina bv. alezredes, a BVOSZTRK osztályvezetője számolt be, aki kemelte, hogy a rendvédelmi oktatás egységesítése érdekében indul el 2016 januárjától a hat hónapos szaktanfolyami alapképzés, a "14 hetes" egyidejű megszűnésével. Ennek következtében a közép és felsőfokú szaktanfolyamok képzési rendjében is változások lesznek.

Foto: BKKM Bv. Intézet

Dr. Nagy Imre, a Váci Fegyház és Börtön orvosa szerint divatos kifejezés lett a kiégés, aminek kezelésére szinte már iparág épül. A negatív attitűdök kialakulása, a stressz megjelenik a börtönökben dolgozó embereknél is. A befásulás ellen az intézetparancsnokok, de akár alacsonyabb szintű vezetők is tehetnek lépéseket. Néha elég egy mélyebb beszélgetés, egy munkakörváltás, és a befásulás, a stressz elkerülhető.

Foto: BKKM Bv. Intézet

A változtatás kezdeményezése mindenképpen az intézetparancsnokok lehetősége és egyben felelőssége is.

A konferenciát immár hagyományosan intézetlátogatással zártuk, amit most is nagy érdeklődés kísért.