Nagyjából ezzel a három szóval lehetne jellemezni az elmúlt másfél hét programjait. A fogvatartottak műsorral készültek március 15-ére, húsvétkor misén vettek részt, és a családi beszélő alkalmával otthonosabb keretek között találkozhattak szeretteikkel.
Az intézet dráma szakköre zenés-verses műsorral készült nemzeti ünnepünk alkalmából. A fogvatartottak a reintegrációs tisztek segítségével készültek az 1848-as forradalomra emlékező ünnepségre: szöveget, verset tanultak, hogy az alkalomhoz méltó műsorral mutassák be társaiknak, mennyire fontos megemlékezni történelmünk egyik fontos eseményéről. Mindegy, hogy városi ünnepségen részt vevő iskolásról, felnőttről, vagy szabadságvesztését töltő elítéltről van szó, március 15.-e mindenkinek az egyik legfontosabb emléknap - a nemzeti összetartás, a hősiesség, az elnyomás megdöntésének ünnepnapja. Még ha a forradalom nem is úgy alakult, ahogy azt elődeink megálmodták ezen a napon, mégis mindenki szívét megdobogtatja, ha meghallja a Nemzeti dalt, vagy feltűzi a kokárdát.
A bibliakör tagjai vallásos tárgyú műsorral készültek húsvét alkalmából, melyet mindkét objektumban bemutattak a fogvatartottaknak. A műsorra az intézet katolikus lelkésze készítette fel a bibliakör tagjait, akik lelkesen gyakoroltak. Természetesen húsvéti misét is rendeztek mindkét objektumban, számos elítélt részvételével ünnepelték a keresztény világ legfontosabb ünnepét, Jézus feltámadását.
A húsvéthoz szorosan csatlakozva szervezte az intézet a családi beszélőt a fogvatartottak részére, hogy az ünnepi időszakban kicsit meghittebben, otthonosabban tudjanak szeretteikkel találkozni. A gyerekek rajzokat adtak át, ők pedig édességet kaptak cserébe. Az intézet a látogató helyiség dekorációjával is próbált a beszélőre melegebb hangulatot teremteni.