Intézetünkben 2013. március 04-én kezdődött a TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt. Ennek keretében háromfős szakmai stáb segítette elő a 188 fogvatartott sikeres reintegrációját.

"A fogvatartottak többszakaszos, társadalmi és munkaerő-piaci reintegrációja és az intenzív utógondozás modellje" című TÁMOP-5.6.3-12/1-2012-0001 számú projektben résztvevők három alkalommal 2x30 órás tréningen vehettek részt, melyen konfliktuskezelő és kommunikációs képességeket és készségeket fejleszthették. Közülük 20-an OKJ-s konyhai kisegítő rész-szakma képzésen vehettek részt. 2014. november 28-án, sikeres vizsgát követően mindenki átvehette a bizonyítványát.

Forrás: TÁMOP

A tréningek és a szakmaképzés mellett a szakmai megvalósítók egyéni és csoportos foglalkozásokat tartottak a bevontak számára. A humán szolgáltatások keretében több, mint háromszáz egyéni beszélgetés, és több mint ötven csoportos foglalkozást tartottak, a szociális ügyintézés lehetősége mellett.
Az intézetben az elítéltek öt jóvátételi program kapcsán bizonyíthatták a társadalom felé megnyilvánuló megbánásukat. Mivel a sértettek felé nem működött közvetlenül a jóvátétel, ezért olyan társadalmi csoportokat kerestek, amelyek leginkább érintettek ebben a problémakörben. Ennek pozitív hozadéka, hogy kialakult egy jó együttműködés a Zala Megyei Gyermekvédelmi Központ és az intézet között.
A társszervekkel való együttműködést erősítette az utógondozó koordinátor által szervezett három műhelymunka is, amelyeken munkatársaink mind előadóként, mind pedig résztvevőként aktív szerepet vállaltak.
A projekt más pozitív változást is hozott az intézet életében. A szűkös intézeti költségvetés mellett a projekt által biztosított lehetőségekkel élve az alagsorban egy oktatótermet alakítottunk ki, helyszínt adva a szakmaképzés elméleti óráinak. Felújítottuk az állományi és a fogvatartotti kultúrtermet is, ahol az elítélteknek gyermekbarát környezetben van lehetőségük a szeretteiket fogadni.

Forrás: TÁMOP

Forrás: TÁMOP