Börtönbe vonultak a tiszalöki bv. intézetben dolgozó állománytagok gyermekei. Na persze nem komoly dologról van szó: egy kéthetes napközis táborban töltötte huszonöt gyerek a nyári szünet egy részét, amiről be is számoltak nekünk.
"A Tiszalöki Országos Bv. Intézet és a Tiszalök Csillaga Kulturális és Segélyező Egyesület két héten át nyújtott segítséget a szüleinknek azzal, hogy vállalta napközbeni felügyeletünket. A főhadiszállás az intézet főépületében található állományi kultúrterem volt.
A nap úgy kezdődött, hogy anyát és apát bekísértük a munkahelyükre, és hagytuk őket dolgozni. A reggeli gyülekező után a tornaterembe indult a csapatunk egy kis testmozgásra, sorversenyre, azaz egy kis rohangálásra. Mindenkinek rengeteg energiája volt. Jött a tízórai, majd kézműveskedés, aszfaltrajzolás, társasjáték, csillámtetkó, tánc, trambulinozás, csocsó, strandolás valamint agyagozás és kosárkészítés a Vasvári Pál Múzeumban. A Despacitót már biztosan mindenki tudja kívülről, annyiszor hallgattuk meg. Az ebéd és az uzsonna mindig elfogyott, hiszen a konyha finom ételeket készített számunkra.
A tábor fő szlogenje: „Mindig legyen váltóruhád!”
Nem volt különbség kicsi és nagy gyerek között, Zselyke 4 és fél éves volt, Bogi meg 16, mégis jól kijöttek egymással. Mi, nagyobbak segítettünk a kisebbeknek, de a vízi csatában nem voltunk elnézőek. Előkerültek a vízipisztolyok, a vízibomba és a vízzel teli lavórok, na meg a slag! Szabolcs egy óriási vízipisztolyt hozott magával, azzal támadott. És ott volt a nyakig érő habparti is, meg a batikolás és a csillámpor is folyt két héten át. Biztosan sokat kellett Margó néninek utánunk takarítani, de olyan jókat játszottunk! Na, ehhez kellett a váltóruha!
Csodálkozva néztük, mennyire ügyes Itó, a kábítószer kereső kutya, és hogy tűrték a törpenyulak azt, hogy mindenki egyszerre gyomrozza őket! Szülinapi zsúrt is tartottunk, mert Flóra 7 éves lett a tábor idején, Lia pedig 8. Az egyik legjobb játék a „bungiépítés” volt. A fiúk kiírták a bungira, hogy „LÁNYOKNAK TILOS!”, ezért mi is építettünk két saját kunyhót, ahová meg őket nem engedtük be.
Emlékül
Azért, hogy örök emlék maradjon a két hét, készítettünk ajándékot is.
Rajzoltunk a táborról és festettünk egy zászlót, tele kézlenyomatokkal, üzenetekkel, emlékekkel.
Anyu azt mondta, hogy az intézet bejáratánál a folyosóra kiállítást csináltak belőle, így mindenki láthatja a tábori élményeinket.
Üdvözlettel:
Táborozó gyerekek!"
Köszönetet mondunk a tábor létrejöttében és tartalmasabbá tételében nyújtott segítségért a Tiszalöki Országos Bv. Intézet vezetőségének és dolgozóinak, a Tiszalök Csillaga Kulturális és Segélyező Egyesületnek, a KÉSZ Kft-nek, az Ebédfutár Kft-nek, Bánszkiné Dr. Mészáros Irénnek, a Vasvári Pál Múzeumnak, a Tiszavasvári Tűzoltóknak, a tiszavasvári Kornisné Központnak valamint Zsuzsinak és Reginának, akik vigyáztak a gyermekeinkre.