A projekt célja a Büntetés-végrehajtási Szervezet szervezeti rendszerének, működési rendjének és gazdálkodási rendszerének átvilágítása és fejlesztése, a külső környezet kihívásaihoz rugalmasabban alkalmazkodó munkaszervezés kialakítása. A humán erőforrások hiányosságainak javítására, továbbá a gazdálkodás racionalizálására adandó válaszok megtalálása az elsődleges feladat, ezt három irányból közelíti meg:
- A Büntetés-végrehajtási Szervezet számára a feladatalapú gazdasági tervezés megteremtése,
- A vezetői információs szolgáltatás kialakítása,
- Bv. intézetek, intézmények készlet-és szolgáltatás beszerzésének központosítása.
A projekt célja, hogy a büntetés-végrehajtás korszerű rendszertechnológiai megoldással váltsa ki a jelenleg magas működési kockázattal és indokolatlanul magas üzemeltetési-fenntartási költséggel működő elavult alkalmazásrendszereit, illetve az intézetek/intézmények az informatikai rendszerek tekintetében csak mennyiségben különbözzenek egymástól, minőségi, funkcionális teljesítménybeli eltérés ne legyen. További cél, hogy a büntetés-végrehajtással együttműködő közigazgatási szervek, nyomozó hatóságok és bírói szervek közvetlen, on-line módon legyenek képesek a törvényi felhatalmazásuknak megfelelő adatokat lekérdezni, ügymenetükben felhasználni.
A projekt célja a közigazgatási szolgáltatások belső folyamatainak megújítása során bővíteni a korábbi, Felelősen, felkészülten a büntetés-végrehajtásban című projekt eredményeire építve, annak második ütemeként a nem minősített adatkezelést biztosító fogvatartotti nyilvántartást (Főnix rendszer), olyan infrastrukturális környezeti és programtechnikai megoldásokkal, amelyek lehetővé teszik a minősített adatok nemzeti bizalmas minősítési szinten történő kezelését. Ezen túlmenően folytatódik a Felelősen, felkészülten a büntetés-végrehajtásban című projektben megkezdett korszerűsítés: az új rendszertechnológiai környezet kialakítása vékonykliensek nagyarányú további bevezetésével.
A kiemelt projekt keretében a közösségi bűnmegelőzés megvalósulását segítő projektelemek gyakorlati kipróbálására és a tapasztalatok alapján a fejlesztések országos bevezetését elősegítő módszertanok, protokollok/eljárási szabályok, belső szabályzók elkészítésére kerül sor. Ezeket a tevékenységeket támogatja a szakemberek felkészítése, képzése, valamint a program hatását mérő kutatások.
2015-16. évi Országos Közfoglalkoztatási Program a BM/17385-4/2015. számú Hatósági Szerződés rendelkezései alapján