A Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási Központja (BvOK) és a Katasztrófavédelem Oktatási Központja (KOK) 2014 tavasza óta, együttműködési megállapodás keretén belül szervez gyakorlatokat a BvOK-n alapfokú szaktanfolyami képzésében, illetve szakképzésben résztvevő tanulók részére. Legutóbb az alapvető tűzből mentési technikákat mutatták be a tanulók részére.

A BVOK tantervében 8 tanóra keretében van lehetőség a technikák elméleti oktatására és gyakorlatban történő megvalósítására. A mostani szimulált eseményben zárkatűz keletkezése során megsérült személyek mentése volt a gyakorlat vezérelve. A képzés célja az, hogy a tanulók megismerkedjenek az alapvető fogalmakkal, tudják mi az égés elmélete, folyamata, hogyan kell füstben közlekedni, menteni. Mi az a szúrólánghatás, hogyan kell elkerülni a sérüléseket.

 fotó: Apró Andrea - BvOPfotó: Apró Andrea - BvOP

 

 

 

A tanulók reggel 8 órától délután 16 óráig vettek részt a képzésben és jártasságot szereztek a konkrét feladatvégrehajtás terén is.





A mentési munkálatok szimulálása során a Spiromatic légzőkészülék használatának gyakoroltatására is lehetősége volt a tanulóknak.

fotó: Apró Andrea - BvOP

 A képzés fő célja, hogy a tanulók a szolgálatuk ellátása során egy tűzesetnél a tűzoltók kiérkezéséig képesek legyenek az élet mentésére.

fotó: Apró Andrea - BvOP

fotó: Apró Andrea - BvOP

A tanulók a szakmai gyakorlat végére megértették, milyen fontos képzést kaptak, milyen alapvető feladatokat kell végrehajtaniuk egy esetleges tűzeset kialakulásakor és mi a teendőjük személymentés esetén is.