A büntetés-végrehajtási agrárgazdaságokat érintő aktuális kérdésekről szóló szakmai napot tartottak 2016. március 31-én a Bv. Holding Kft. szervezésében a gödöllői Szent István Egyetemen, a Tudástranszfer Központ Kari Dísztermében. A rendezvényen a Földművelésügyi Minisztérium, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, a Bakoduett Kft. mezőgazdasági tanácsadó cég vezetői és a házigazda Szent István Egyetem professzora mellett előadást tartottak a társaságok vezetői is. A szakmai nap zárásaként az elhangzottakat Nagy László, a Bv. Holding Kft. ügyvezető igazgatója és Lajtár József bv. vezérőrnagy, az országos parancsnok gazdasági és informatikai helyettese foglalta össze.
A szakmai nap első előadását a társaságokat érintő földforgalmi szabályozás, a támogatásokról szóló jogszabályi környezet és a mintagazdaságok kialakításáról szóló kormányzati elképzelések témákban Dr. Andréka Tamás, a Földművelésügyi Minisztérium Jogalkotási Főosztályának vezetője tartotta. Ezt követően Papp Gergely, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szakmai főigazgató-helyettese és Balázsik Zsófia, a Bakoduett Kft. ügyvezető igazgatója ismertette a társaságokat érintő európai uniós és nemzeti támogatások aktuális kérdéseit, különös tekintettel az azokban rejlő lehetőségekre.
Az ezt követő blokkokban a társaságok vezetői tartották meg szakmai előadásaikat.
Borsi János bv. ezredes, a Nagyfa Alföld Kft. ügyvezető igazgatója a vetőmagtermesztés és a pulykatenyésztés sajátosságait mutatta be.
Schneider Gyula, az Állampusztai Kft. ügyvezető igazgatója a társaság múltjának, jelenének és jövőjének értékeléséről szólt a magyarországi mezőgazdaság sajátosságai közé illesztve.
Szántó József, a Pálhalmai Agrospeciál Kft. ügyvezető igazgatója a tejtermelés és a tejipar általános helyzetébe ágyazva mutatta be a társaság tevékenységét és jövőképét az ágazatban.
Dr. Ragó Ferenc bv. alezredes, a Bv. Holding Kft. ügyvezető-helyettese a vetőmagkender büntetés-végrehajtási körülmények közötti termesztésének stratégiai lehetőségéről tartott szakmai bemutatót.
Laczkó Lóránt bv. ezredes, az Annamajori Kft. ügyvezető igazgatója a társaság életén keresztül mutatta be a növénytermesztési kultúra sokszínűségét, valamint a „termőföldtől az asztalig” stratégiai koncepciót.
A szakmai előadások sora Dr. Husti István egyetemi tanár, tanszékvezető, az MTA doktora magyar mezőgazdaság előtt álló stratégiai kihívások és lehetőségek című tudományos előadásával zárult.
A záróbeszédekben Lajtár József és Nagy László is hasznosnak, példaértékűnek és folytatandónak ítélték a színvonalas és jó hangulatú, a jelenlévők közötti hosszú távú gyakorlati együttműködés lehetőségét megnyitó rendezvényt.
A résztvevők a program zárásaként megtekintették a Tudástranszfer Központban található, közép-európai szinten egyedülállóan gazdag Mezőgazdasági Eszköz- és Gépfejlődéstörténeti Szakmúzeumot.