A Magyar Börtönügyi Társaság Humán Szekciója immár második alkalommal tanácskozott Kecskeméten, november 12-én, dr. Zakhar Tibor bv. ezredes, intézetparancsnok elnökletével.
A büntetés-végrehajtás személyi állomány képzési rendszerének változásairól Herbszt Krisztina bv. alezredes, a BVOTRK osztályvezetője számolt be. Ismertette, hogy a 2016. évtől az alapképzés modulrendszerben folyik tovább és a modulok végén a következő szintre sikeres vizsga után lehet továbblépni. A sikeres modulvizsgák után bv. őr, bv. segédfelügyelő rész-szakképesítést, és a közel 6 hónapos szaktanfolyam végén bv. felügyelő képesítést lehet szerezni. Bemutatta, hogy a szaktanfolyami középfokú oktatás is hasonló rendszerű lesz, de szakiránytól függetlenül a fő hangsúlyt az egyéni felkészülésre teszi. Továbbá kiemelte, hogy a felsőfokú szakképzés rendszere bekerült az OKJ-s képzések közé. A képzés teljesítésével rendészeti szervező, büntetés-végrehajtási szakirány elnevezésű felsőfokú szakképesítés szerezhető.
Az ülésen elsőként képviseltette magát a büntetés-végrehajtás egészségügyi szakterülete. A stressz és a kiégés, mint egészséget veszélyeztető és feladatellátást gátló tényező szerepét Dr. Nagy Imre, a Váci Fegyház és Börtön szakorvosa szemléltette.
Előadásában tájékoztatást adott Freudenberg és Selye János stresszel kapcsolatos kutatásairól, valamint a stressz lelki tüneteinek testi megjelenési formáról (magas vérnyomás, cukorbetegség, stb.). Felhívta a jelenlévők figyelmet az egyes stresszoldási stratégiák alkalmazásra, példaként kiemelve az intézetekben szervezett családi napok pozitív hatásait.
Az ülés immár hagyományosan intézetlátogatással zárult, amit most is nagy érdeklődés kísért.