A Magyar Börtönügyi Társaság és a Magyar Büntetőjogi Társaság 2016. január 21-én „A Bv. törvény első tapasztalatai. Mit várunk a kockázatelemzési és kezelési rendszer bevezetésétől?” címmel tartotta konferenciáját a Budapesti Ügyvédi Kamara dísztermében.

A konferenciát Prof. Dr. Tóth Mihály, a Magyar Büntetőjogi Társaság elnöke, egyetemi tanár nyitotta meg, a rendezvény kiemelt céljaként a bv. törvény hatálybalépése óta eltelt egy éves időszakban elért eredmények bemutatását tűzte ki. Beszédében kihangsúlyozta, hogy a közös szervezésben megvalósuló konferencia jól szolgálja a két társaság együttműködését, illetve a büntetés-végrehajtás fontos szerepének, pozitív törekvésinek szélesebb körben történő megismertetését.

Fotó: Apró Andrea, BvOP

Fotó: Apró Andrea, BvOPDr. Pallo József bv. ezredes, főosztályvezető előadásában a törvény kidolgozásának az előzményeit, a hatályos joganyag változásainak főbb irányait és a szakmai munkát nagymértékben előmozdító új jogintézmények eredményeit szemléltette. Hangsúlyozta, hogy az átfogó igazságszolgáltatási reform eredményeként, olyan zárt és egységes büntetőjogi struktúra valósult meg, amely jól szolgálja a jogpolitikai célkitűzéseket és a nemzetközi tekintetben is megállja a helyét.

 

Fotó: Apró Andrea, BvOPKorreferátumában Schmehl János bv. dandártábornok, az országos parancsnok biztonsági és fogvatartási helyettese részletezte az új szabályrendszer szakmai hozadékait és ismertette azt a környezetet, ahol a törvény első tapasztalatai megszülettek. A további beszámolójában a Kockázatelemzési és Kezelési Rendszer alkalmazásának előkészítését, kialakítását és működésének gyakorlati aspektusait elemezte. Zárszavában leszögezte, hogy 2016-ban is a büntetés-végrehajtás kiemelt figyelmet fordít a tapasztalatok értékelésére, a szükséges kiigazítások, módosítások elvégzésére, valamint a további fejlesztési lehetőségek keresésére. Mindehhez a büntetés-végrehajtás napi munkavégzéséhez kapcsolódó külsős szakemberek együttműködését, támogatását is kérte.

Fotó: Apró Andrea, BvOP

Az előadásokat követően szakmai hozzászólásokra, szakmai vitára nyílt lehetőség. Végül Prof. Dr. Tóth Mihály elnök úr lezárta a konferenciát, hangsúlyozva az elmélet és a gyakorlat erős kölcsönhatását, valamint a jó együttműködést a szereplők között.

Fotó: Apró Andrea, BvOP