A Magyar Börtönügyi Társaság 2016. március 31-én "A civil szervezetek szerepe és helye a büntetés-végrehajtásban" címmel tartott szakmai konferenciát az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar dísztermében. A tanácskozást követően megtartották a Magyar Börtönügyi Társaság éves közgyűlését is.

Fotó: Apró Andrea - BvOP

Fotó: Apró Andrea - BvOP

A rendezvény levezető elnöki szerepét Schmehl János bv. vezérőrnagy töltötte be, a konferenciát Prof. Dr. Mezey Barna, a Társaság elnöke nyitotta meg. Az elnök köszöntésében felhívta a figyelmet arra, hogy a civil szellemiség és a reintegráció gondolata a büntetés-végrehajtásban – sem történetiségében sem jelenében – nem elválasztható egymástól.

 

 

 

Fotó: Apró Andrea - BvOP

Somogyvári Mihály bv. őrnagy, a BvOP Stratégiai, Elemzési és Tervezési Főosztályának megbízott vezetője, történeti ívre felfűzve mutatta be a civil szervezetek büntetés-végrehajtásban betöltött szerepét, a hazai és nemzetközi gyakorlatok sajátosságait. 

Fotó: Apró Andrea - BvOP

 

 

 

 

 

Kóka Ágnes, az "Add a kezed" Közhasznú Egyesület elnöke, az Egyesület Heves Megyei Bv. Intézetben folytatott, fogvatartott nőkre és családtagjaikra irányuló munkáját mutatta be. Előadásával és egy rövidfilm levetítésével hívta fel a figyelmet a reintegráció egy fontos szegmensére, az otthon maradt családtagokra, gyermekekre, akik legalább annyira "megbűnhődik" a szülők távollétét.

 

 

Fotó: Apró Andrea - BvOPMárton Andrea, a Budapesti Rév Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat intézményvezetője előadásában a börtönökben folytatott karitatív munka teológiai hátterét, valamint más civil szervezetekkel együttműködésben folytatott, több intézetre kiterjedő projektjüket mutatta be.

 

 

 

Fotó: Apró Andrea - BvOP

 

 

Suha Tamás, a Rév Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat Heves megyei képviselője, a kábítószerhez való hozzáférés témájában folytatott kutatásuk eredményeiről számolt be.

 



 

Fotó: Apró Andrea - BvOP

 

 

Dr. Nagy Sándor, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének elnöke, a bv. intézetekkel való együttműködésben megvalósított jó gyakorlatotokat mutatta be. Ezek közül is kiemelhető a Tiszalöki Országos Bv. Intézetben készült hangos könyvek, vagy a szirmabesenyői fiatalkorú elítéltek vakvezető kutyák kiképzésében való részvétele.

 

 

Fotó: Apró Andrea - BvOP

 

Juhászné Kincses Helén, a Magyar Vöröskereszt Nógrád megyei szervezetének igazgatója emlékeztetett a büntetés-végrehajtással való kapcsolatuk több évtizedes múltjára. Személyes történetekkel gazdagított előadásában mutatatta be a Vöröskereszt bv. intézetekben végzett szerteágazó és széleskörű szakmai munkáját, melynek mottója lehetne a "Ments életet, változtass szemléletet!".

 

 

A rendezvényt Csóti András bv. altábornagy, országos parancsnok zárta.

Fotó: Apró Andrea - BvOP A büntetés-végrehajtás országos parancsnoka a konferencia értékelésében az együttműködés fontosságát emelte ki, mint a büntetés-végrehajtás jövőbeni legfontosabb stratégiai célját és értékét.

 

 

 

 

 

 

A szakmai konferenciát követően tartották meg a Magyar Börtönügyi Társaság éves közgyűlését.

Fotó: Apró Andrea - BvOP